PLAJLARIMIZ

 

        İlçenin kuzeyini Karadeniz oluşturduğundan Önemli ölçüde Turistlik amaçlı plajlarına sahiptir.

 

Kapısuyu Plajı: Kurucaşile ilçe merkezine 3 Km uzaklıktaki Kapısuyu köyünde bulunan bu plaj yaklaşık 1 kilometrelik doğal kumsalıyla Kurucaşileliler kadar çevre il ve ilçelerden gelen insanlar tarafından da rağbet edilmektedir. Yüzme için güvenli sığ bölümleri de olan Kapısuyu plajında kalmak isteyenler için iki adet pansiyon ve bir de lokanta bulunmaktadır.

 

Karaman Plajı: BARTIN Kurucaşile yol güzergâhında ve Bartın’a 45,Kurucasile merkezine 17 Km uzaklıkta bulunan Karaman plajı 200 metrelik kumsalı, koy olma konuma ve sığ denizi dolayısı ile çevredeki vatandaşların yaz aylarında yoğun olarak denize girdikleri plajlardan biridir.

 

Liman Mevkii: İlçe merkezinde Liman mevkiinde bulunan iki küçük plaj özellikle ilçe merkezinde denize girmek isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

Yeraltı Plajı: İlçe merkezine 4 km uzaklıkta ve Cide İlçesi sınırları içerisindeki bu plaja ancak tekne ile gidilmektedir.

 

Gökçekale Koyu: Kurucasile-Cide yolu güzergahinda bulunan bu koy ilçe merkezine 7 Km uzakliktadir.Cide ilçesinin mülki sinirlarida kalmakla beraber gerek sig ve güvenli denizi ve gerekse olta balikçigina uygun olmasi dolayisiyla Kurucasile'li vatandaslar tarafindan yogun olarak kullanilmaktadir.

 

Tekkeönü Plaji: Ovatekkeönü sinirlari içerisinde bulunan plaj yaklasik 300 metre dogal sig kumsali ile yaz aylarinda yogun ragbet gören plajlardan biridir.

 

Çambu yalisi: Hisar köyünde mevcut kalenin bati bölümünde yer alan bu sirin koyumuz 200 metrelik çok güzel bir kumsala sahiptir.Basta çevre köylerimizden gelen insanlarimiz olmak üzere yaz aylarinda yogun talep gören kumsallarindan biridir.

 

Gölderesi Selalesi: Kurucasile ilçe merkezine 18 km.uzaklikta bulunan bu selaleye kanatli köyünden 3 km lik orman yolu katedilerek gidikebilmektedir.

 

Kapisu Deresi: Kapisuyu deresi Kurucasile ve Cide Ilçesi ile beraber Bartin Ve Kastamonu il sinirini olusturmaktadir.Basköy köyüne kadar kenarinda piknik yapilabilecek alanlarda bulunan bu dere tracking sporu içinde de son derece uygundur.